Продавець АкваАрт розвиває свій бізнес на Prom.ua 8 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
3597 відгуків
Наявність документів
Знак Наявність документів означає, що компанія завантажила свідоцтво про державну реєстрацію для підтвердження свого юридичного статусу компанії або фізичної особи-підприємця.
+380 (66) 215-85-68
+380 (68) 215-85-68
+380 (93) 215-85-68
Интернет -магазин АкваАрт

Труба для теплої підлоги

Труба для теплої підлоги є спеціалізованим виробом. Існують два основних види труби для теплої підлоги, завданням яких є підігрів підлоги – це металопластикова труба і труба для теплої підлоги з шитого поліетилену. Металопластикова труба для теплої підлоги виготовляється з алюмінію та поліетилену і являє собою композитне виріб, частини якого з'єднуються між собою спеціальним клеїть складом. Якщо цей клейовий склад пересихає, то труба для теплої підлоги розшаровується і перестає утримувати гарячу воду. В цьому і полягає головний недолік металопластикової труби для теплої підлоги. Труба для теплої підлоги з зшитого поліетилену або, як її ще називають у народі, пластикова труба для теплої підлоги, є цілісною, і нестачі можливого розшаровування у неї немає.

У нашому інтернет магазині представлені більше 20 моделей труби для теплої підлоги з зшитого поліетилену та металопластику призначених для монтажу системи тепла підлога і опалення.

 

Труби для теплої підлоги повинні мати 100-відсоткову герметичність, захисний шар, який перешкоджає кисневої дифузії, і згинатися вручну. Коефіцієнт лінійного розширення повинен бути менше або дорівнює 0,025 Мм/мК, показник теплопровідності ? 0,43 Вт/мК. Ще одна обов'язкова умова: для прокладки в одному приміщенні потрібен цілісний шматок труби. А термін служби повинен порівнюватися з терміном життя будівлі. Тому краще використовувати труби з поперечно зшитого поліетилену, які гарантируються 50-ма роками роботи.

Труба для теплої підлоги ділиться на три категорії: низької (LDPE), середньої (MDPE) і високої (HDPE) щільності. Та чи інша щільність зшивання досягається за рахунок різних способів обробки поліетилену. 

Зшивання поліетилену – це дуже важливий процес у виготовленні труби для теплої підлоги. Завдяки йому між молекулами цього матеріалу з'являються додаткові поперечні зв'язки, які надають поліетилену так звану теплову стабільність. Під впливом високих температур ці труби не розширюються. Крім того, вони здатні витримувати вплив температурою теплоносія до 120*C.

Існують п'ять способів його обробки:

Зшивання за допомогою пероксиду – маркується така труба як РЕ-Ха. Дана обробка поліетилену вважається найкращою.
Зшивання і обробка газом силаном – труба з позначкою РЕ-Хb. За якістю дещо поступається першій трубі.
Зшивка в електромагнітному полі під потоком електронів – РЕ-Хс. Її можна назвати оптимальною трубою – така собі золота середина, в якій ціна відповідає якості.
Зшивання за допомогою азотних сполук – РЕ-Хd. Нормальна труба.
Зшивання за допомогою високої теператури і пероксиду– РЕ-Rt. Труба підвищеної термостійкості.
Труба для теплої підлоги відіграє основну роль для створення водяних теплих підлог. Сучасні труби для теплої підлоги є надійними, якісними і довговічними. В сучасних системах підлогового опалення використовуються полімерні труби для теплої підлоги з поперечно-зшитого поліетилену, металопластика та некоррозирующих металів (міді, сталі). Оптимальний зовнішній діаметр -16 мм. При таких розмірах товщина підлоги збільшується незначно, а для нормальної гідравліки не потрібні додаткові пристрої. Оскільки труби для теплої підлоги заливаються бетоном і в разі їх пошкодження доводиться ламати підлогу, до них пред'являють дуже високі вимоги. Для теплих підлог використовують опалювальні труби, а не призначені для гарячого і холодного водопостачання.

Як розрахувати кількість труб для теплої підлоги в залежності від схеми укладання

З вибором труби для теплої підлоги ми визначилися, тепер саме час виконати розрахунок труби для теплої підлоги. Тут краще всього скористатися допомогою паперу в клітинку, а краще міліметрівки – на неї потрібно нанести план кімнати, у якій буде монтуватися підігрів підлоги. І тільки після цього з дотриманням масштабу розкреслити розташування труб.

Схемах укладання труби для теплої підлоги – значною мірою впливають на витрату труби для теплої підлоги.

Існує дві основні схеми укладання труби для теплої підлоги:

Схема «Змійка». Укладати трубу таким способом дуже просто, а головне, з цією роботою можна впоратися навіть самостійно, але, як кажуть, немає лиха без добра – недоліком такого принципу укладання труби для теплої підлоги є недостатня ефективність його роботи. Справа в тому, що теплоносій по цій схемі подається виключно з однієї сторони і поки він досягає іншого кінця труби, то порядком остигає. Як результат, одна половина підлоги в приміщенні має досить високу температуру, а інша вполовину нижче. Така схема укладання труби для теплої підлоги хороша для приміщень невеликої площі – скажімо, до 6 кв. м.

Схема «Спіраль». Укладати трубу спіраллю набагато важче, і тут вже без помічника не обійтися. Але зате ефективність роботи теплої підлоги, зібраного за цією схемою, набагато вище. Виходить так, що по всій площині підлоги проходять рядами і подаючий трубопровід, і обратка. Краще схеми для монтажу труби для теплої підлоги у приміщеннях великої площі не придумаєш.

Крім схеми укладки, на довжину труби для теплої підлоги також впливає відстань між так званими жилами. Тут існують певні норми.

Мінімальна відстань труби для теплої підлоги від стін – воно не повинно бути менше 200 мм
Відстань між трубами – для півдюймової труби нормальним вважається 300мм. Кожна труба в змозі добре прогрівати підлогу на відстані 150мм у обидві сторони.
Довжина згинальної частини труби для теплої підлоги – як правило, це справа виділяється 10% загальної довжини прямих ділянок.
Також хочу звернути вашу увагу на те, що якщо розрахункова довжина труби перевищує 80 м, то схему укладання доведеться переглянути і розбити її на два рівноцінні ділянки, кожен з яких підключається до розподільної гребінки. Слід розуміти, що у цьому випадку труби для теплої підлоги знадобиться більше, але і теплий пол при такому розкладі буде працювати набагато ефективніше.

Труба для теплої підлоги із зшитого поліетилену має наступні властивості:

  • Стабільність форми - властивість зберігати форму при різних температурних і механічних впливах на стінку труби.
  • Ефект "пам'яті форми" ― властивість відновлювати свою початкову форму після деформації.
  • Високий рівень стійкості до підвищених і знижених температур.
  • Високий рівень ударної в'язкості при підвищених і знижених температурах
  • Низький коефіцієнт теплопровідності.
  • Труба для теплої підлоги  ідеальна з гігієнічної точки зору.
  • Висока стійкість до абразивного зносу.
  • Хороші звукоізолюючі властивості (поглинання шуму матеріалом труби до 10 Дб).
  • Високий ступінь антикорозійного стійкості (відсутність поверхневої корозії, відсутність відкладень).
  • Максимальна температура нагріву 130 °С. Після нагріву зігнуту в потрібне положення і зафіксовану трубу слід охолодити у воді або на повітрі.
  • Монтаж вимагає мінімум часу і зусиль: необхідно развальцевать кінець труби для теплої підлоги спеціальним інструментом, вставити у неї фітінг і запресувати втулку – з'єднання готове. Будь-яке з'єднання можна розібрати за допомогою будівельного фена, розігрів місце з'єднання. Як металеві, так і фітинги пластмасові можна використовувати багаторазово.
  • Надзвичайна гнучкість і міцність, без використання, зшиваючого агента. Секрет полягає у великій кількості вуглецевих зв'язків в молекулах.  Термін служби труби для теплої підлоги має понад 50 років. Вона практично не потребує обслуговування при эксплуататции, що додатково полегшує роботу комунальних служб. Здатна витримувати високі тиск і температуру. Термін життя труб для системи "тепла підлога"  визначається за номограмами в залежності від температури і тиску робочого середовища. Отсутствие скрипа в напольных водяных отопительных системах.
  • Труба для теплого пола  бесшумна при любой скорости потока.
  • Морозоустойчива и способны выдерживать несколько циклов замораживания – размораживания (например, воды).
  • Трубы для системы водяной теплый пол  обладают высокой ремонтопригодностью.
  • Могут применяться для транспортировки пищевых продуктов, агрессивных жидкостей и газов.
  • В полной мере отвечают требованиям современной промышленности эстетики производства работ и эксплуатации трубопроводов. 

Какие понадобятся дополнительные материалы для монтажа теплого пола.

Чтобы увеличить эффективность работы трубы для теплого пола, под нее нужно подкладывать теплоизоляционный материал.
Демпферная лента, в задачи которой входит компенсация температурного расширения стяжки пола. Без этой ленты она просто потрескается. Кроме того, нужно учитывать, что если пол смонтирован несколькими контурами, то эту ленту нужно прокладывать и между ними.
Якорные скобы – с их помощью труба крепится к полу. Устанавливают их через каждые 300-400 мм.
Распределительный коллектор понадобится, если подогрев пола смонтирован несколькими секциями. Кроме того, если они разные по длине, то коллектор оснащается регулирующими кранами.
И не стоит забывать о стяжке пола, которая заливается раствором особого состава и армируется.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner