Продавець Інтернет-магазин АкваАрт розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4532 відгуків
+380 (66) 215-85-68
+380 (68) 215-85-68
+380 (93) 215-85-68
Інтернет-магазин АкваАрт

Біметалічні радіатори

Біметалічні радіатори представляють собою радіатори опалення, в яких теплоносій циркулює по сталевого сердечника, розміщеного всередині алюмінієвого корпусу. Біметалічний радіатор виглядає так само, як і алюмінієвий. Біметалічний радіатор належить до секційним приладів опалення і працює за принципом комбінованого (конвективного і променистого) теплообміну. Зовнішній корпус біметалічного радіатора виготовлений з алюмінію і пофарбований спеціальною высокотермической фарбою. Відрізнити біметалічний радіатор від алюмінієвого можна тільки по вазі – це забезпечується внутрішньою будовою приладу, всередині якого знаходяться сталеві вставки, алюміній захищають від прямого контакту з теплоносієм. Саме завдяки їм секції біметалічного радіатора не піддаються руйнівній дії різних домішок, які переносяться разом з теплоносієм у комунальній мережі. Крім того, сталь набагато більш стійка до дії кислот і лугів, які також багаті міські системи опалення та не вступає у взаємодію з мідними трубами і теплообмінниками.

Застосування сталевого сердечника для проходження теплоносія забезпечує та інші корисні характеристики біметалічних радіаторів:

  • Міцність. Граничний тиск, який може витримати корпус біметалічного радіатора, – 30-40 атмосфер. Такого приладу не страшні ніякі гідроудари;
  • Економічність. Звуження каналів подачі теплоносія дозволяє досягти оптимального поєднання витрат енергоресурсів на обігрів і теплової інертності радіатора;
  • Довговічність. Стійкість сталевих внутрішніх порожнин до корозії і руйнування дозволяє виробникам встановлювати тривалий термін служби на свої вироби – у середньому до 20 років.

Якщо додати сюди плюси, які перейшли від алюмінієвих моделей, такі як висока тепловіддача, елегантний зовнішній вигляд і компактні розміри, можна впевнено сказати, що біметалічні радіатори є кращим вибором для опалення міської квартири на сьогоднішній день.

Конструктивні особливості:

Як ми вже говорили, відмінність біметалічного радіатора від алюмінієвого полягає в тому, що по його внутрішній поверхні прокладені сталеві вкладки, що захищають матеріал корпусу від корозії.

Сталеві вкладки можуть встановлюватися в різних частинах біметалічних радіаторівУ простих моделях сталева серцевина присутній тільки у вертикальних каналах. Це так звані напів - або псевдобиметаллические радіатори, їх характеристики хоча і перевершують алюмінієві аналоги, але ступінь захисту корпусу і міцність у них все ж недостатня;

Більш дорогі радіатори представляють собою цільний сталевий каркас, який під тиском заливається алюмінієм. Це справжній біметал, і саме такі батареї рекомендується встановлювати в міських квартирах.

Завдяки наявності сталевих вставок всередині біметалічного радіатора, ємність секції у нього ще менше, ніж у алюмінієвого. З одного боку, це добре, і ми вже відзначали, чим краще невеликі розміри секції – це зниження необхідної кількості теплоносія і теплової інертності, а в результаті – комфорт в управлінні та економія енергії. Але не треба забувати, що занадто вузькі канали можуть засмічуватися сміттям і шламом, які неминуче присутні у сучасних опалювальних мережах. Хороший біметалічний радіатор має сталеві вставки товщиною з стінку водопровідної труби. 

Щоб правильно вибрати найбільш відповідний біметалічний радіатор, порівнювані моделі повинні бути одного типорозміру. У довідкових даних параметри наводяться для однієї секції, тому порівнювати не потрібно прилади в цілому, а їх конструктивні частини. Основним параметром, за яким відбувається вибір біметалічних радіаторів теплова потужність.

Розмір:

Для вибору біметалічного радіатора велике значення мають його габаритні розміри. Зазвичай прилади опалення встановлюються під вікном, для того щоб створити теплову завісу холодного повітря, що проходить через скління. Радіатор повинен поміститися в наявну нішу і забезпечити необхідні характеристики по тепловіддачі.

Розмір біметалічних радіаторів по висоті мають стандартні значення. Випускаються прилади з міжосьовою відстанню 200, 350 і 500 мм, радіатор з маркуванням 350 займе висоті приблизно 430 мм, а 500-я модель – приблизно 580 мм

Ширина біметалевого радіатора залежить від кількості секцій, яка визначається розрахунковим шляхом. 

Теплова потужність:

Цей параметр дозволяє визначити, скільки секцій радіатора конкретної моделі потрібно, щоб обігріти кімнату певної площі. Теплова потужність вимірюється у Ватах і становить при межосевом відстані:

  • 500 мм – від 170 до 200 Вт;
  • 350 мм – від 120 до 140 Вт;
  • 300 мм – від 100 до 145 Вт;
  • 200 мм – близько 100 Вт.

У своїх інформаційних, технічних матеріалах (інструкціях, керівництвах, каталогах) виробники вказують таблиці, що показують кількість секцій, оптимальне для обігріву приміщень різної площі.

Ємність секції залежить від міжосьової відстані:

  • Для батареї з відстанню 200 мм – 0,1-0,16 л;
  • Для 350-мм батарей — 0,15-0,2 л;
  • Для 500-мм – 0,2-0,3 л

Більшість біметалічних радіаторів продається по одній секції. Це зручно, тому що можна купити рівно стільки секцій, скільки потрібно, щоб забезпечити необхідну потужність. Кожна секція має два вхідних і два вихідних отвори внутрішнім діаметром 1 дюйм. Для зручності зборки два з них мають праву різьбу, а два – ліву.

Маса секції:

Біметалічні радіатори мають більшу масу, ніж аналогічні моделі алюмінієвих батарей опалення. Це пояснюється використанням в їх конструкції сталевих сердечників, щільність яких (а отже, і маса) перевищує аналогічний показник для алюмінію. Наприклад, біметалічний радіатор Varmega Bimega 500/80 важить 1,75 кг, а алюмінієвий радіатор  Almega 500/80 того ж виробника – 1, 2 кг.

Тиск:

Робочий тиск біметалічних радіаторів становить 16 – 40 атм (1,6 – 4,0 МПа). Згідно з нормативними документами, прилади повинні бути випробувані обпресуванням системи опалення тиском, що у 1,5 рази перевищує робочий значення. Також в документації вказується значення максимального тиску, за досягнення якого він може почати руйнуватися.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner