Продавець Інтернет-магазин АкваАрт розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4530 відгуків
+380 (66) 215-85-68
+380 (68) 215-85-68
+380 (93) 215-85-68
Інтернет-магазин АкваАрт

Паяльники для поліпропіленових труб

Паяльники для пластикових труб дуже часто використовуються при монтажі водопроводу, а саме для пайки поліпропіленових труб. Сьогодні найбільшою популярністю користується саме цей тип водопроводу, відповідно, з'являється попит на спеціальну техніку для його монтажу. Причина популярності пластикового водопроводу проста – він практичний, довговічний і простий в установці.

Це поліетиленові та поліпропіленові труби, які є вдосконаленою версією пластикових труб (вони зроблені з дещо іншої сировини, а також можуть бути армованими, тобто включають в себе алюмінієву фольгу). Існують також металопластикові труби (по суті це армовані поліпропіленові труби, які мають більш широку сферу застосування).

Для стикування ппр труб використовується спеціальний паяльник для поліпропіленової труби. При виборі такого паяльника необхідно враховувати безліч параметрів – все залежить від того, які саме завдання ви поставите перед цією технікою. В першу чергу необхідно звернути увагу на показник потужності – від цього буде залежати те, наскільки швидко паяльник буде нагріватися і, відповідно, буде готовий до роботи. Невеликий час нагріву дозволяє істотно заощадити час – продуктивність вашої роботи значно підвищиться. Температура нагріву, яка є оптимальною для зварювання пластикових труб – 300° С.

Паяльники для поліпропіленових труб мають різну комплектацію – вона може включати в себе не тільки насадки, але і рукавички, і багато іншого. Така техніка незамінна – працюючи з нею, ви не тільки економите час, але і отримуєте ідеальний результат.

Для того щоб вибрати оптимальний варіант зварювального апарату для труб ППР або ПВХ майбутньому власнику потрібно звернути увагу на наступні нюанси.

Тип паяльника

Як вже говорилося вище, паяльник для пластикових труб може бути ручним або механічним. Ручний агрегат слід вибирати при потребі зварювати труби діаметром до 125 міліметрів. Механічний варіант потрібен тільки професіоналам, націленим на постійний заробіток монтажем трубопроводів з ППР або ПВХ.

Крім того, на вибір ручного паяльника може вплинути і відносно невелика маса і дуже скромні габарити пристрою. У підсумку, ручної паяльник, все ж, може опинитися в руках професіонала на правах мобільного інструменту. Адже труби з діаметром до 125 міліметрів обидва варіанти паяльників – і ручний і механічний – обробляють з однаковою ефективністю.

Комплектація паяльника

Стандартний паяльник для пвх труб або їх ППР аналогів продають у вигляді набору, що складається з самого нагрівача і комплекту насадок, призначених для обробки труб різного діаметру.

Причому в цю схему поставки укладаються навіть дорогі механічні паяльники. Різниця з дешевими ручними аналогами, в даному випадку, полягає в кількості насадок для труб.

Насадки для паяльника відповідають діаметрам труб, тому максимально можливе число насадок дорівнює кількості типорозмірів труб, вказаною в нормованому сортаменті.

Причому за максимальною комплектацією гнатися не слід. Адже в побутових водопроводах або каналізаційних мережах використовують лише 3-4 типорозміру полімерних труб. Тому при виборі паяльника краще всього зупинитися на комплектації з чотирма насадками під діаметри 16, 32, 50 і 110 міліметрів.

Потужність паяльника

Потужність паяльника визначається характеристиками оброблюваного матеріалу. Тому паяльник для мідних труб завжди могутніша вироби для зварювання трубопроводу з полімеру. Втім, потужність, споживана «полімерними» паяльниками залежить ще й від діаметра зварюваної труби.

І якщо виробу потрібно паяти труби діаметром від 16 до 75 міліметрів, то максимальна потужність такого агрегату не вийде за межі 0,85 КВт. При більш габаритних розмірах – від 90 до 125 міліметрів – потужність паяльника зростає до 1,2-1,5 КВт.

Технологія пайки полімерних труб не залежить від типу паяльника. Адже ця операція реалізується за стандартною схемою, що підтримується більшістю виробників подібного обладнання. І для того, щоб запаяти трубу з гнучкого полімеру, нам потрібно зробити наступні дії.

В першу чергу, треба підготувати місце стику. Для цього потрібно обрізати торець труби спеціальним труборізом – так забезпечується ідеальне прилягання стикуються виробів. Далі на жало паяльника одягають насадку, пропускає тепло до місця стику.

Паяльник включають в побутову електромережу (на 220 Вольт) і чекають, коли він прогріється і сам прогріє насадку. На один торець прогрітій насадки надягають сполучну муфту, а в інший торець вставляють трубу. Після прогріву внутрішньої поверхні муфти і зовнішньої поверхні труби ці елементи знімаються з насадки. Далі потрібно, не зволікаючи, вставити трубу в муфту, запрессовивая одне виріб в інше.

Після охолодження і затвердіння ППР або ПВХ відновлять свої властивості, утворивши єдину кірку, ізолюючу місце стику. І після остаточної стабілізації стикувального шва всю процедуру можна повторити на іншому торці муфти, до якого приєднається наступний елемент трубопроводу.Таким же чином можна обробити з'єднання труби з будь-яким іншим фітингом: куточком, трійником, хрестовиною і так далі. Принцип дії, в даному випадку, залишається незмінним: прогрівання шарів, запресовування, очікування стабілізації стикувального шва.

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner