Продавець Інтернет-магазин АкваАрт розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4485 відгуків
+380 (66) 215-85-68
+380 (68) 215-85-68
+380 (93) 215-85-68
Інтернет-магазин АкваАрт

Способи та особливості розведення труб опалення

Способи та особливості розведення труб опалення

Способи та особливості розведення труб опалення

Комфорт в приміщенні залежить від температури. Будівля має обігріватися, особливо в холодний період року, це є запорукою гарного самопочуття та самовідчуття. При установці і складання схеми опалення дуже важливо правильно розвести труби. Види розводки труб поділяються на дві основні системи – розводка труб опалення з однією трубою, з двома трубами.

Двотрубна система опалення

Двотрубна система опалення

Часто використовується схема розводки з допомогою поліпропіленових труб. Якщо узяти фінансові аспекти, то однотрубна схема найбільш економічна. А по ефективності краще встановлювати двотрубну схему, не зважаючи на витрати по установці і монтажних робіт. При підключенні будь-якої опалювальної схеми необхідно обміркувати кожен крок, все має бути сплановано і розроблено.

Види розводки

Однотрубна розводка. Система з однією трубою складається:

  1. З джерела тепла. Найчастіше до такого джерела можна віднести котел.
  2. Бак для опалення
  3. Труби, які буду використовувати в схемі
  4. Батареї
  5. Спеціальні елементи, з допомогою яких буде здійснюватися підводка труб до радіаторів

В даному випадку виконується послідовне поєднання батарей. Теплоносій – вода і антифриз. Труба, яка подає тепло, приєднується до радіатора номер один. Від першого радіатора йде подальше з'єднання і так далі. При однотрубної розводці у квартирі, будинку або дачі схему можна поліпшити. На протяжності всієї площі приміщення йде єдина труба, в неї вставляється подача, а також обратка від всіх батарей.

На радіаторах монтуються термовентили, вони здатні регулювати температуру. Наприклад, якщо ви не хочете, щоб у будинку або квартирі підвищувалася температура, ви зупиняєте подачу тепла, встановивши бажану температуру на вентилі. Позитивними моментами такої системи є її нескладна установка, мінімальна кількість труб.

Способи розведення труб одне - і двотрубна

Способи розведення труб одне - і двотрубна

Негативним моментом є різниця температур теплоносія в першій кімнаті від котла і в дальній кімнаті від котла. Щоб уникнути таких нюансів застосовують циркулярний насос, він рівномірно розподіляє температуру по всій довжині опалювальної схеми. Як ще можна поліпшити однотрубну систему:

  1. Монтаж радіаторних регуляторів.
  2. Установка термостатичних клапанів.
  3. Приєднання кульових кранів.
  4. Прикріплення балансувальних вентилів.

Однотрубні схеми мають розподіл по розташуванню:

  1. Горизонтальна схема. Конструкцію можна розташувати над підлогою або вбудувати в плінтус. Трубопровід потребує ізоляції, щоб не було непотрібної втрати тепла. При установці робиться невеликий ухил у бік напрям води і антифризу. Батареї монтуються на одному рівні. Щоб видалити повітря використовують ручний повітровідвідник.
  2. Вертикальна система. Здійснюється природна циркуляція теплоносія. У цій схемі немає залежності від електрики в будинку. Труби монтуються тільки під ухилом, вони мають досить великий діаметр.

 

Двотрубна розводка. Ця система опалення передбачає наявність двох труб, суміщення батарей відбувається паралельно. Перша труба подає тепло, вона є гарячим теплоносієм. Друга труба проводить охололу воду з батарей, вона є обратку. Завдяки паралельному поєднання стає можливим контроль роботи кожного радіатора. Двотрубна розводка в свою чергу поділяється на:

  1. Рознесені труби. Подача більшого діаметра проходить у верхній частині будівлі і від неї робляться відводи на батареї. Другий відведення батарей підключається до обратке, вона проходить у нижній частині будівлі, а також при монтажі враховується ухил до котла. Всі труби, що знаходяться поза будівлі піддаються ізолюванню, щоб знизити втрати тепла.
  2. Схема подачі тепла і обратка знаходяться поруч, їх розташовують нижче радіатора паралельно один одному. За рахунок конвенції гаряча вода піднімається вгору в радіатор, де віддавши тепло, повертається в обратку.

Яке підключення батарей існує при системі розведення з двома трубами:

  1. Бічне приєднання.
  2. Нижнє підключення.
  3. Діагональне включення.

Гібридна розводка. Вони включають в себе змішані схеми підключення та встановлення батарей. Зустрічаються варіанти, коли батареї підключені послідовно, але у кожного з них є відведення в обратку.

Колекторна розводка. У цій конструкції всі гілки подачі і обратки з різних напрямків (поверхів) збираються в одну загальну систему. Тут задіяна досить велика довжина труб. Здійснюється персональне підключення кожного елемента опалення. Виконується рівномірний нагрів батарей.

Колекторна схема розводки опалювальних труб

Колекторна схема розводки опалювальних труб

Пристрій колекторної розводки:

  1. Колектори, що повинні кріпитися на всіх контурах. У них повинні бути клапани і регулюючі елементи, які будуть стежити за паливом.
  2. Котел, який є теплоносієм.
  3. Циркулюючий насос. В колекторної схемі використовується примусова циркуляція тепла, тому тут потрібен насос, який створює тиск і здатний підтримати найкращий температурний режим.
  4. Колекторний шафа, який буде приховувати деяку конструкцію системи опалення.

Плінтусна розводка. При такій схемі мається на увазі кріплення труб до плінтуса. Виконувати потрібно особливо якісно, щоб не сталося витоку або зливу води.

Краще використовувати поліпропіленові трубопроводи. Систему до опалювальних приладів підводять з підлоги.

Труби з поліпропілену повинні бути армованими

Труби з поліпропілену повинні бути армованими

Від чого залежить вибір схеми розводки:

  • Від котла, який ви збираєтеся застосовувати в будинку, квартирі або на дачі. Вибір котла залежить від площі будинку та використовуваного палива. Ви можете використовувати наступні опалювальні матеріали: дрова, вугілля, газ, рідке паливо, торф.
  • Від обраного радіатора і його параметрів відповідно.
  • Кількість поверхів у будинку, дачі.
  • Від діаметру труб.
  • Від витрати труб, який буде потрібен для всієї схеми прокладки.
  • Від виконуваної задачі, можливість обігріву всіх приміщень у будинку.
  • Від оптимальної залежності між втратами тепла та енергетичними витратами.
  • Від призначення системи. Існують схеми лише для опалення, а іноді передбачається не тільки обігрів, але і подача гарячої води. Наприклад, можна встановити дві незалежні одноконтурні схеми.

Склад системи опалення з полімерних труб складається:

  • труба з металопластику;
  • радіатор;
  • пробка для радіатора;
  • циркулюючий насос;
  • бак для опалення;
  • клапан зворотний;
  • кульовий кран;
  • прямоточний вентиль;
  • регулювальний вентиль;
  • нижній настроювальний вентиль;
  • ручний повітровідвідник.

Основні положення щодо встановлення опалювальної схеми з примусовою циркуляцією тепла:

  1. Обов'язковий монтаж бака для опалення, так як випаровування рідини в конструкції не передбачено. Бак необхідно приєднати до обратке, він буде компенсувати теплове розширення.
  2. Також до обратке прикріплюється циркуляційний насос. Це дає можливість довгостроково використовувати агрегат, насос не здійснює зіткнення з гарячою водою.
  3. Продовжити використання бака для опалення допоможуть труби, у яких діаметр буде невеликий.

Незалежно від вибору схеми розводки, вибирайте котли з регулюванням температури. Ви зможете автоматично налаштувати на потрібну температуру в залежності від світлового дня, а також ви будете контролювати витрату палива.

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner