Продавець Інтернет-магазин АкваАрт розвиває свій бізнес на Prom.ua 9 років.
Знак PRO означає, що продавець користується одним з платних пакетів послуг Prom.ua з розширеними функціональними можливостями.
Порівняти можливості діючих пакетів
Bigl.ua — приведет к покупке
Кошик
4458 відгуків
+380 (66) 215-85-68
+380 (68) 215-85-68
+380 (93) 215-85-68
Інтернет-магазин АкваАрт

Розширювальний бак для опалення

Розширювальний бак для опалення
Розширювальний бак для опалення — схема установки у відкритих і закритих системах 1 Загальна інформація 2 Як і де ставиться розширювальний бак 2.1 Відкрита система 2.2 Закрита система 3 Висновок Давайте постараємося розібратися, для чого потрібна та як виконується установка розширювального бака в системі опалення. Ми розглянемо варіанти для відкритої системи з природною циркуляцією та для закритої системи опалення, використовує циркуляційний насос. Почнемо, однак, із визначень.

розширювальний бак для опалення схема установки

                                                       

ЗАГАЛЬНА ІНФОРМАЦІЯ

Що таке розширювальний бачок і для чого він потрібен? Сама назва дає підказку: для розширення. При фіксованій масі теплоносія в контурі опалення і трубах, еластичність яких прагне до нуля, зі зміною температури теплоносія неминуче буде змінюватися тиск в системі. Теплове розширення, пам'ятаєте? Вода або будь-який інший теплоносій, нагріваючись, розширюються. Як тільки зусилля перевищить міцність труби або радіатора на розрив... Бум! Причина можливої аварії — в тому, що вода, змінюючи свій обсяг при нагріванні, залишається практично нестисливої. Звідси ж і таке поняття, як гідроудар: пружні взаємодії в рідкому середовищі, спрощено кажучи, відсутні. Очевидне рішення — створити в системі резервуар з легкосжимаемой субстанцією — повітрям. При збільшенні об'єму води при наявності такого резервуара тиск зросте незначно. Корисно: щоб кисень з повітряного резервуару не сприяв корозії труб, розчиняючись у воді, в бачках для закритих систем він відділений від води гумовою мембраною.

установка розширювального бака в системі опалення

Крім закритих систем опалення приватних будинків з фіксованими обсягами і контуру, і теплоносія в ньому, розширювальний бачок можна виявити: У відкритих системах, що контактують з атмосферним повітрям; В системах централізованого опалення з верхнім розливом. Там розширювальний бак знаходиться на горищі і з'єднується безпосередньо з подаючим трубопроводом будинкової системи опалення. В обох описаних випадках монтаж розширювального бака опалення потрібен для того, щоб позбутися від повітряних пробок. Перепад між двома нитками у разі центрального опалення — всього близько двох метрів. У системах опалення приватних будинків з природною циркуляцією — і того менше.

При такому перепаді напір води ніяк не зможе вичавити повітряну пробку з верхньої частини опалювальної системи. Звідси просте рішення: поставити якусь ємність для збору повітря там, де він буде накопичуватися, і при запуску системи стравлювати його. У разі відкритої системи, ясна річ, якісь активні дії не потрібні.

установка розширювального бачка опалення

Все повітря в системі буде витіснений вгору і потрапить в розширювальний бак. У відкритій системі він тут же возз'єднається з атмосферою. В закритій — буде чекати, поки власник будинку відкриє повітряний кран.

ЯК І ДЕ СТАВИТЬСЯ РОЗШИРЮВАЛЬНИЙ БАК

Отже, ми збираємося своїми руками спроектувати і змонтувати систему опалення. Якщо вона ще й заробить — нашій радості не буде меж. Є інструкція по установці розширювального бачка? ВІДКРИТА СИСТЕМА В цьому випадку відповідь підкаже простий здоровий глузд. Відкрита система опалення являє собою, по суті, один великий посудину складної форми зі специфічними конвекційними потоками в ньому. Монтаж котла і опалювальних приладів у ньому, як і монтаж трубопроводів, повинні забезпечити дві речі: Швидкий підйом нагрітої котлом води у верхню точку опалювальної системи і її злив через опалювальні прилади самопливом; Безперешкодне переміщення бульбашок повітря туди, куди вони кинуться в будь-якій посудині з будь-якою рідиною. Вгору. Висновки очевидні: Установка розширювального бачка опалення у відкритій системі завжди виконується в її верхній точці. Найчастіше — вгорі розгінного колектора однотрубної системи. У разі будинків верхнього розливу (хоч вам і навряд чи доведеться їх проектувати) — у верхній точці розливу на горищі. Сам бачок для відкритої системи не потребує запірної арматури, гумовою мембрані і навіть в кришці (хіба що для захисту від сміття). Це простий відкритий зверху водяний бак, в який завжди можна долити відро води замість випарувався. Ціна такого виробу дорівнює вартості декількох зварювальних електродів і квадратного метра сталевого листа товщиною 3-4 міліметра.

монтаж розширювального бака системи опалення

Так виглядає розширювальний бак для відкритої системи опалення. При бажанні в люк в ньому можна вивести водорозбірний кран від водопроводу. Але куди частіше він у міру випаровування води доливають звичайним відром.

ЗАКРИТА СИСТЕМА

Тут і до вибору бака, і до його монтажу доведеться поставитися досить серйозно. Давайте зберемо і систематизуємо основну інформацію, доступну на тематичних ресурсах. Монтаж розширювального бака системи опалення оптимальний в тому місці, де течія води найбільш близько до ламинарному, де в опалювальній системі мінімум завихрень. Саме очевидне рішення — розташувати його на прямій ділянці розливу перед циркуляційним насосом. При цьому висота щодо статі або котла значення не має: призначення бачка — компенсувати теплове розширення і гасити гідроудари, а повітря ми прекрасно стравим через повітряні крани.

монтаж розширювального бака опалення

Типова схема установки бачка. Його розташування в однотрубній системі буде таким же — перед насосом по ходу води.

1 Баки в заводській комплектації іноді забезпечуються запобіжним клапаном, скидають надлишковий тиск. Однак краще перестрахуватися і переконатися, що в вашому виробі він є. Якщо ні — докупити і змонтувати поруч з баком. 2 Електричні та газові котли з електронними термостатами часто поставляються з вбудованими циркуляційним насосом і розширювальним баком опалення. Перш, ніж відправлятися за покупками — переконайтеся, що вони вам потрібні.

3 Принципова відмінність мембранних розширювальних баків від тих, що використовуються у відкритих системах — їх орієнтація в просторі. В ідеалі теплоносій повинен надходити в бак зверху. Ця тонкість монтажу покликана повністю видалити повітря з того відсіку бака, який призначений для рідини.

4 Мінімальний об'єм розширювального бачка для водяної системи опалення береться приблизно рівною 1/10 об'єму теплоносія в системі. Більше — припустимо. Менше — небезпечно. Об'єм води в опалювальній системі можна грубо розрахувати, відштовхуючись від теплової потужності котла: як правило, береться 15 літрів теплоносія на кіловат. Манометр, змонтований поруч з розширювальним баком і підживлюючим вентилем (з'єднує опалення з водопроводом), може надати вам неоціненну послугу. Ситуація з залипшим золотником запобіжного клапана, на жаль, не так вже й рідкісна.

5 Якщо клапан скидає тиск дуже часто — це явна ознака того, що з об'ємом розширювального бачка ви прорахувалися. Зовсім не обов'язково міняти його. Досить придбати ще один і підключити його паралельно.

6 Вода має порівняно низький коефіцієнт температурного розширення. Якщо ви перейдете з неї на незамерзаючий теплоносій (наприклад, етиленгліколь), вам знову-таки знадобиться збільшити обсяг розширювального бака або встановити додатковий.

ВИСНОВОК Як зазвичай, додаткову інформацію про виборі і установці розширювальних бачків в системах різних типів ви виявите на відео в кінці статті.

 

Інші статті

Наскільки вам зручно на сайті?

Розповісти Feedback form banner